Informacje dla uczestników projektu „Zawód informatyka dla osób wychodzących z rolnictwa"
Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego oraz budżetu państwa. Projekt niniejszy jest przedsięwzięciem szkoleniowym realizowanym w ramach Priorytetu II Zintegrowanego
Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego (działanie 2.3)
1. Cel projektu.
- Celem projektu jest przeprowadzenie szkoleń, które umożliwią 240 osobom związanym z rolnictwem zdobyć kwalifikacje informatyka w jednej z 4 specjalności:
- Administrowanie sieciowymi systemami operacyjnymi
- Systemy zarządzania bazami danych
- Aplikacje internetowe
- Nowoczesny pracownik biurowy
- Nabyte kwalifikacje pozwolą uczestnikom na podjęcie zatrudnienia poza sektorem rolniczym w zawodzie informatyka.
2. Kto może uczestniczyć w projekcie?
W szkoleniach mogą uczestniczyć rolnicy, domownicy oraz osoby zatrudnione w rolnictwie z terenu województwa wielkopolskiego, przy czym:
- Rolnicy - to osoby zamieszkujące i prowadzące, osobiście i na własny rachunek, działalność rolniczą w pozostającym w ich posiadaniu gospodarstwie rolnym;
- Domownicy - to osoby bliskie rolnikowi, które, ukończyły 16 lat i pozostają z rolnikiem we wspólnym gospodarstwie domowym lub zamieszkują na terenie jego gospodarstwa rolnego albo w bliskim sąsiedztwie, a także stale pracują w tym gospodarstwie rolnym i nie są związane z rolnikiem stosunkiem pracy.
- Osoby pracujące w rolnictwie - to osoby zatrudnione w rolnictwie na podstawie stosunku pracy u osób fizycznych i prawnych prowadzących działalność rolniczą.
Uczestnicy szkoleń muszą być mieszkańcami obszarów wiejskich lub miast do 20 tysięcy mieszkańców, z wyjątkiem emerytów oraz osób zarejestrowanych jako bezrobotne.
3. Miejsca realizacji szkoleń.
Szkolenia będą odbywać się w 4 ośrodkach zlokalizowanych w czterech miastach województwa wielkopolskiego: Konin, Leszno, Poznań, Piła.
4. Czas trwania projektu (szkoleń) i organizacja zajęć.
- Termin rozpoczęcia szkoleń: luty 2006
- Termin zakończenia szkoleń: styczeń 2008
- Zajęcia prowadzone będą w formie dwudniowych zjazdów weekendowych (średnio dwa zajęcia w weekendy w miesiącu) w trakcie 4 semestrów. Koszty dojazdów uczestników na zajęcia mogą być refundowane.
5. Zapisy na szkolenia.
Aby zgłosić chęć uczestniczenia w projekcie należy skontaktować się z COMBIDATA Poland, w celu otrzymania informacji oraz kompletu potrzebnych dokumentów:
- telefonicznie ( infolinia 0 801 30 30 30 (koszt połączenia jak rozmowa miejscowa), Biuro Projektu 071/ 782 60 40,
- osobiście w jednym z punktów konsultacyjnych (Leszno, Poznań, Piła, Konin) lub w Biurze Projektu we Wrocławiu.
Wypełnione dokumenty należy przesłać lub dostarczyć do COMBIDATA Poland:
- faksem na nr: 071/ 782 60 47
- mailem na adres: wroclaw@combidata.pl
- pocztą na adres: 50-071 Wrocław, pl. Wolności 7
- osobiście do jednego z punktów konsultacyjnych - Piła, Poznań, Konin, Leszno.
Osoby, które spełniają wymagania projektu oraz dostarczą komplet dokumentów zostaną zaproszone na spotkanie kwalifikacyjne, o terminie którego zostaną poinformowane.